TOPlist

Liberec

Tato sekce je pro ty, co hledají něco ohledně OMSI.
Pravidla fóra
Delší seznamy hledaných objektů/splin zavírejte do tagu CODE.

Re: Liberec

Příspěvekod Tomko00 » 12 čer 2011 19:37

Dom píše:
shitman píše:V objektu je bohužel dost chyb, chybí některé části střechy a pilířů a sloupů, část střešní kupole a spodní část střechy.


Ať tam jsou chyby nebo ne,každý kdo to zná to pozná,a i na pohled je to moc pěkný. :D

Ale v mape bez chýb s chybnými objektami to dokáže pokaziť dobrý dojem z mapy. :x
Tomko00
Veterán
Veterán
 
Příspěvky: 8865
Registrován: 22 dub 2011 19:08
Bydliště: Košice

Re: Liberec

Příspěvekod wtfmatlas » 14 čer 2011 18:16

Díky všem co nám posílají pomoc i nápady moc si toho ceníme ;)
wtfmatlas
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrován: 24 dub 2011 01:08

Re: Liberec

Příspěvekod RedGunn » 15 čer 2011 14:17

To je problém modelování v google sketchupu, v sketchupu modelář vymodeluje jen jednu stranu a v modelovacím programu je vidět z obou stranu ale omsi prostě zobrazí jen jednu stranu nebo problém to může zmizet při konvertu do o3d. Chtělo by to vymodelovat znova.
Uživatelský avatar
RedGunn
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 dub 2011 12:57

Re: Liberec

Příspěvekod TomsonTom » 19 čer 2011 14:28

Tohle není žádnej problém SketchUpu, to je úplně normální. Když uděláte desku o tloušťce 0, tak je to de facto 2D objekt, nikoli 3D objekt. To, že je ve SketchUpu vidět z obou stran je z toho důvodu, aby modelář mohl modelovat, asi těžko by něco vytvořil, kdyby nic neviděl. Trojrozměrným se objekt stane teprve tehdy, když má objekt nenulovou tloušťku. Příkladem je spojení 6 desek (stěn) o tloušťce 0, čímž dostaneme kvádr o nenulové tloušťce. A druhý problém je pro změnu problém vykreslování, kdy se textura v OMSI vykresluje pouze na přední stranu plochy (ve SketchUpu je to bílá strana, zadní je modrá), takže když otexturujete modrou (zadní) stranu krychle, ve SketchUpu to nebude problém, ale v OMSI uvidíte jen bílou krychli. Řeší se to tak, že ve SketchUpu označíte stěnu, kterou chcete otočit, kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte Reverse Faces. Někde v tom (nejspíš v obou dvou) bude problém. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
TomsonTom
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 1297
Registrován: 12 dub 2011 18:27
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Liberec

Příspěvekod Dom » 28 čer 2011 13:40

Zdravím,chci se zeptat,jak je na tom mapa. Už jsem netrpělivý.I nadále držím palce a těším se. ;)
Uživatelský avatar
Dom
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 787
Registrován: 01 čer 2011 13:52
Bydliště: Liberec

Re: Liberec

Příspěvekod creative » 28 čer 2011 19:07

Ahoj když jsem si vytvořil objekt v google sketchupu jak ho přesunu do editoru?
Viděl jsem, že RedGunn to dokázal, tak by mě zajímalo jak, jelikož je v google sketchupu mnoho českých modelů dle originálu.


Předem díky za odpověď
„Máma vždy říkala - život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...”
creative
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 39
Registrován: 15 dub 2011 17:20

Re: Liberec

Příspěvekod Nick66 » 15 srp 2011 11:40

Zdravím,

Mám pro Vás jednu špatnou zprávu... Před nedávnem se mi po*** počítač tak, že jsem musel přeinstalovávat kompletně celé windowsy... Bohužel jsem chytrá hlavička a zálohu jsem si neudělal, takže jsem ztratil všechna data k tvorbě ... Tímto se všem omlouvám, že se tvorba Liberce protáhne o velký termín. Upřímně, už se mi do toho moc nechce, ale uvidím, co se dá dělat...

Ještě jednou se tímto omlouvám

Hezký den
Uživatelský avatar
Nick66
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 50
Registrován: 23 dub 2011 13:53
Bydliště: Liberec

Re: Liberec

Příspěvekod Dom » 29 zář 2011 18:23

Držím palce,a doufám,že se do tvorby opět pustíš,jelikož jsem Liberečák a Liberec miluju tak bych byl moc rád,kdyby vyšel. Prosím alespoň napiš,zda pokračuješ s tvorbou nebo už na to kašleš. Kdybych s tím uměl rád bych pomohl,pokud by měl někdo zájem mě to naučit zkusil bych to dodělat. (Alespoň mapu) Pokud by jsi potřeboval něco vyfotit ohledně Liberce napiš a já ti to nafotím.
Uživatelský avatar
Dom
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 787
Registrován: 01 čer 2011 13:52
Bydliště: Liberec

Re: Liberec

Příspěvekod Deiv » 29 zář 2011 18:28

Mno taky sem Liberečák .....škoda pokud se na to vysereš :( ale pokud jo tak by ses tu mohl porozhlédnout zda tu není nějaký Liberečák který by měl chuť (jako já ale s editorem neumím) to dokončít ;D Jinak po Liberci se vozím rád a nejradši mám 20, a trojlinku do Doubí ;) :-D TK hoši držim palce
"If it´s not Boeing, I´m not going!"
Uživatelský avatar
Deiv
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2880
Registrován: 13 dub 2011 16:25
Bydliště: Liberec

Re: Liberec

Příspěvekod Nick66 » 30 zář 2011 07:59

Dome, děkuji moc za nabídku, určitě se ozvu, když bych něco potřeboval :) Jinak s mapou mám i přesto všechno chuť pokračovat :) Akorát neumím modelovat... Což mě opravdu brzdí, takže kdyby se tu našel ochotný modeler na pár objektů, byl bych mu vděčný :) Každopádně mapu upřímně mám v plánu dokončit :) Akorát mě brzdí ty silnice, takže nevím, kdy to bude.. Jinak nevíte, zda se dají vytvořit silnice v google sketchupu? S tím ještě umím, ale bohužel jsem umělec a z návodu co jsem tu dostal na konvertování jsem to neudělal.. Já se to pokusím zkusit ještě jednou a když to vyjde, budu rád. Jinak všem děkuji za podporu ;) Hezký den
Uživatelský avatar
Nick66
Objevující člen
Objevující člen
 
Příspěvky: 50
Registrován: 23 dub 2011 13:53
Bydliště: Liberec

PředchozíDalší

Zpět na Hledám

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron