TOPlist

[AOD + BCS] Volná diskuse

České forum pro OMSI Multiplayer

Re: [AOD + BCS] Volná diskuse

Příspěvekod TheFloxiCz » 01 zář 2020 22:28

Ahoj, doufám, že se jedná o Multiplayer. Kariéru prakticky neznám, takže pokud se jedná o kariéru, tak se omlouvám.
xDavid píše:-výběr trasy je náhodné, nebo lze si vybrat mapu kterou chci jezdit?

Samozřejmě si můžeš vybrat jakoukoli mapu, kterou společnost vlastní + Linku a směnu jakoukoliv chceš (pokud máš práva).

xDavid píše:-jak zrušit naplánovanou směnu (zrušil jsem ji v Plánovači, avšak na tabuli (Výběr směny) mi stále zůstala jako aktivní, i když byla plánovaná a zrušena v čase více než 12hodin před směnou.

Zatím jsem se nesetkal s tím, že by se mi to někdy stalo, takže správnou odpověď nevím, ale pokud jsi zrušil v plánovači (nikoliv ve výběru směn), tak by se ti měla automaticky smazat.

xDavid píše:-co třeba udělat ať se mi započítá druhá trasa na směně. Měl jsem naplánovanou směnu od 10:30-12:30 přiřadilo mi to trasu Tettau V1.0 Update a to linku Tettau-Sonneberg jednu cestu tam a druhou zpět. Avšak po odjetí obou mi to započítalo jen jednu trasu (MB O 407 Vollmatrix). Je třeba něco nastavit na začátku druhé trasy?

Systém směn je stejný jako při spontánních směnách. Tedy, po každém ujetí směny (rozuměj jedné trasy), kdy ve hře vyskočí finální jízdní řád, musí být směna ukončena. Jakmile se směna vyhodnotí, lze si vybrat tu následující v pořadí (již bez vypínání hry).

xDavid píše:-získat body VP lze jen za zrušené směny, avšak jak se dívám tak je získat je skoro nemožné :)
[/quote]
VP jsou k ničemu. Mám jich asi 510, jsem v žebříčku na nějakým 12.místě a nikdy jsem je nevyužil, ale možná to bude tím, že 99.9% směn vždycky dojedu.
Když potřebuješ zrušit směnu, tak buď ji zrušíš za pokutu + VP nebo ji prostě nezrušíš a necháš ji neodjetou, pak ti to sebere peníze, který se pošlou společnosti jako kompenzace.
Jestli chceš VP farmit, tak proč ne, pak to asi význam má :D Většinou moc zrušených směn není, často se náhodně objevují zrušené, které mají začátek třeba za pár minut. Ale jsou i chvíle, kdy je tam 100 zrušených směn na měsíce dopředu, ale musí být člověk rychlý a hrát prakticky ty nejpopulárnější mapy (Ruhr, ALU, 3Eck, Winsenburg, X10, Bad Hugelsdorf a další).
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [AOD + BCS] Volná diskuse

Příspěvekod xDavid » 03 zář 2020 11:50

Ahoj,díky moc za shrnutí,jedná se o multiplayer a možná jsem zapoměl hlavně říct, že jezdím jako zaměstnanec ( u vás Arriva) .
-u toho výběru trasy tak tam fakt jsem na to nepřišel jak to vybrat při Plánovaní směny dopředu,trasu na které chci jezdit.No zkusím si něco naplanovat na víkend a uvidím co mi přiděli, ale možná, že je to proto, že jsem jen zaměstnanec.
-co se týka zrušení směny tak tam mi to nezebralo VP body akorat částku (pokutu), ale nevím proč to nezrušilo- opět vyzkouším o víkendu.
-system směn už jsem pochopil,dík za vysvětlení. Po kazdé zajete trase je třeba jak si psal dát vyhodnocení a pak je tam možnost "Odjet další směnu" a nebo "Vrátit se do kancláře" .
-co se týka VP bodů, tak farmit nechci. Hledám jako hráč u OMSI příjemnou změnu a "krasu" tohoto simulatoru. U těch VP bodů mi šlo hlavně o to co když mi dojdou a zda jsou nějak nutné k hraní. Ale předpokládám,že třeba za neodjetou směnu pokud nebudu mit VP tak mi vezme větší částku z učtu.
xDavid
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrován: 27 črc 2018 14:45

Re: [AOD + BCS] Volná diskuse

Příspěvekod TheFloxiCz » 03 zář 2020 20:00

xDavid píše:-u toho výběru trasy tak tam fakt jsem na to nepřišel jak to vybrat při Plánovaní směny dopředu,trasu na které chci jezdit.No zkusím si něco naplanovat na víkend a uvidím co mi přiděli, ale možná, že je to proto, že jsem jen zaměstnanec.


Ahoj, tak to došlo k omylu z mojí strany. Myslel jsem si, že jsi majitel nějaké společnosti.
V tomto případě je tedy nutné při plánování směny nastavit konkrétní čas a počet minut, kdy chceš jezdit. Tyto směny potom plánujeme my.
Takže při naplánované směně od 12:00 do 14:00 můžeš mít třeba jízdu 120 minut nebo jen 100, to už je na tobě, ale já jako plánovač nemůžu potom přesáhnout tuto celkovou jízdu (=součet minut všech směn).
Ono víceméně stejně to plánuji tak, aby po jednom kole měl člověk čas na jídlo, odpočinout si nebo odskočit, takže vlastně i při těch plánovaných120 minutách jízdy budeš mít ve finále třeba jen nějakých 80 minut jízdy :)
A pak samozřejmě nejlepší je mi dát do poznámky, co chceš za mapu, protože já to jinak určuji podle tvých nejhranějších map ve statistikách :)
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [AOD + BCS] Volná diskuse

Příspěvekod xDavid » 06 zář 2020 17:55

TheFloxiCz píše:
Ahoj, tak to došlo k omylu z mojí strany. Myslel jsem si, že jsi majitel nějaké společnosti.
V tomto případě je tedy nutné při plánování směny nastavit konkrétní čas a počet minut, kdy chceš jezdit. Tyto směny potom plánujeme my.
Takže při naplánované směně od 12:00 do 14:00 můžeš mít třeba jízdu 120 minut nebo jen 100, to už je na tobě, ale já jako plánovač nemůžu potom přesáhnout tuto celkovou jízdu (=součet minut všech směn).
Ono víceméně stejně to plánuji tak, aby po jednom kole měl člověk čas na jídlo, odpočinout si nebo odskočit, takže vlastně i při těch plánovaných120 minutách jízdy budeš mít ve finále třeba jen nějakých 80 minut jízdy :)
A pak samozřejmě nejlepší je mi dát do poznámky, co chceš za mapu, protože já to jinak určuji podle tvých nejhranějších map ve statistikách :)


Díky za informaci a pochopeni jak vlastně funguje plánovaní v BCS, tedkom už vím proč tam je kolonka "Poznámka pro plánovače"
xDavid
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrován: 27 črc 2018 14:45

Re: [AOD + BCS] Volná diskuse

Příspěvekod TheFloxiCz » 01 pro 2020 15:58

Zdravím všechny,
ve čtvrtek 3.12.2020 se objeví na Steamu addony OmniNavigation a Control Center Simulator. Nyní bude tak možné zakoupit tyto produkty i na platformě Steam, což přinese vetší výběr platebních možností, než je momentálně na webu PeDePe.
Navíc, jako speciální akce bude možné koupit celý balíček (Bus Company Simulator, Control Center Simulator a OmniNavigation (ON je v BBS/CCS automaticky)) se slevou, proto bych neváhal a sledoval stránky Steamu, kdo má o programy zájem.

Bus Company SImulator
Contol Center Simulator
OmniNavigation

PS: Všechny programy jsou v češtině.
PS2: Do OmniNavigation si lze přidávat vlastní mapy a různá nastavení jen pokud ji vlastníte, ta v BBS/CCS je osekaná jen na hlavní funkčnost.


---


Od dnešního dne je pro nás připraven adventní kalendář, kde je spousta odměn pro SP i MP v BBS. Každý den si můžete otevřít jedno okénko :)
https://pedepe.de/community/index.php?advent-calendar/
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [AOD + BCS] Volná diskuse

Příspěvekod xDavid » 14 led 2022 17:12

Znovu s dotazem ohledně BCS a mapy Havířov.
Pokud v BCS a singlu dám volnou jizdu dám ručně načíst hof soubor v BCS (sám se nenačte,jak u ostatních map), avšak při spuštění hry tento hof se nenačte,mám tam jen zastavky s Německé mapy.Pokud spustím jen OMSI né přes BCS tak vše funguje.Je to tím,že mapa musí být nějak nahrana na servry PeDePe?
A druhý dotaz ohledně Add-on OmniNavigation,tento doplněk pokud používam BCS je dobré si jej zakoupit a nebo není třeba?
xDavid
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrován: 27 črc 2018 14:45

Re: [AOD + BCS] Volná diskuse

Příspěvekod TheFloxiCz » 15 led 2022 11:07

U některých map se občas stává, že hof soubor nevybere. To může mít vícero důvodů - je jinak pojmenované, BBS nenašlo shodu s jménem a další. Každopádně většinou stačí do hlavní složky Vehicles ho vložit, vybrat a následující hru si už BBS najde hof soubor sám.

A co se týče ON, tak rozdíl mezi BBS verzí a klasickou verzí je jednoduchý.
Samotná ON jde customizovat. Můžeš si zvolit barvu čáry, můžeš si vybrat zobrazovaný nick, můžeš být neviditelný pro ostatní a můžeš si hlavně i přidávat vlastní roadmapy, třeba pro svoje soukromé mapy.
Defakto vlastně vyšla dřív než BBS, do BBS už pak přidali jen osekanou verzi, kde doopravdy jen umí zobrazovat trasu.

Tudíž, pakliže chceš zmíněné "benefity", můžeš si ji zakoupit. Při slevách jde koupit za 6-7€ (pouze dnes je třeba ve slevě za 5,97€), což je pro porovnání asi takový jeden oběd v průměrné restauraci :D
TheFloxiCz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2221
Registrován: 25 kvě 2014 22:21

Re: [AOD + BCS] Volná diskuse

Příspěvekod xDavid » 15 led 2022 18:36

děkuji moc za vysvětlení a informace.
S těmi hof soubory to vyzkouším,ale myslím si že jsem vybíral auta co pravě mají ve své složce tento soubor (nejsem si jisty :oops: ) . Rád jezdim staršmi autobusy a mapa Havířov by měl mít i Roolband.
Přesně jak jsou do dnešního dne slevy 40% tak chci něco koupit.
xDavid
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 24
Registrován: 27 črc 2018 14:45

Předchozí

Zpět na Advanced Omnibus Driver

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků