TOPlist

Hra nelze spustit (steam) *VYŘEŠENO*

Speciální forum sloužící pro témata výhradně o OMSI 2.

Hra nelze spustit (steam) *VYŘEŠENO*

Příspěvekod Solaris 28Tr » 03 úno 2022 19:31

Zdravím, mnozí mne zde již znají, coby letitého harcovníka :D . S leckterými problémy si dokážu poradit sám bez pomoci, nicméně tentokrát to asi nedokážu a budu potřebovat radu. Zkoušel jsem to již na fb, leč bezvýsledně a řekl bych, že má prosba velmi rychle zapadla.

O co jde? OMSI mám přes steam, nicméně pomalu nastala chvíle po letech ho pročistit od bordelu a zvolil jsem tedy kompletní reinstall s výmazem celého OMSI a zálohou potřebných věcí. Instalaci jsem tedy provedl 100% čistou. A tady se dostáváme k problému. Při pokusu o spuštění naběhne klasická steam hláška s přípravou hry ke spuštění a...nic. Tato hláška neustále jen mizí a znovu se objevuje, nicméně hra nenaběhne. Zkoušel sem znovu reinstalaci, opět bezvýsledně. Jediné, co mě napadlo, jestli s tím nemá souvislost je, že při první instalaci proběhla ještě jakási aktualizace SteamWorks. Tak jestli by tady nemohl být problém. Fakt už nějak nevím.

Budu vděčný všem, kteří by přispěli nějakou radou a předem moc děkuji.
Naposledy upravil Solaris 28Tr dne 14 úno 2022 13:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Solaris 28Tr
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 556
Registrován: 20 dub 2014 08:39

Re: Hra nelze spustit (steam)

Příspěvekod Sergio_Cz » 03 úno 2022 21:59

Ověření integrity souboru jsi zkoušel? (Nebo jak se to na Steamu jmenuje)? Zkoušel jsi hru spustit jako správce?
Obrázek
jsem žid a neumím si změnit heslo

Discord - Autobusové simulátory, Vlakové simulátory a další hry. I Šotouši
https://discord.gg/invite/TEJEUuj
Uživatelský avatar
Sergio_Cz
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2625
Registrován: 02 kvě 2011 17:33
Bydliště: Pražký Had

Re: Hra nelze spustit (steam)

Příspěvekod Solaris 28Tr » 04 úno 2022 06:16

Ano, zkoušel, nepovedlo se. Hru mám v preferovaném spuštění jako správce (přímo nastavené plus spouštění v režimu kompatibility s W7). Ani jedno nepomáhá. Bohužel se mi nedaří najít ani žádnou adekvátní nápovědu na netu.
Uživatelský avatar
Solaris 28Tr
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 556
Registrován: 20 dub 2014 08:39

Re: Hra nelze spustit (steam)

Příspěvekod Solaris 28Tr » 14 úno 2022 10:23

Hurá, konečně se mi povedlo najít správnou formulaci hesla pro vyhledání tohoto problému (omsi 2 Steam Preparing to launch loop). A řešením bylo vymazat steam cache. Kdo by tedy měl stejný problém jako já, tak nechť zkusí přes správce úloh ukončit steam, následně vymazat složku AppCache v kořenovém adresáři steamu (aplikace, nikoliv složky pro ukládání her!!) a steam spustit jako administrátor (tento krok je nezbytný!). Po tomto už OMSI naběhlo.
Uživatelský avatar
Solaris 28Tr
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 556
Registrován: 20 dub 2014 08:39


Zpět na OMSI 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků