TOPlist

Redesign OMSI.CZ

Máte-li nápad, jak vylepšit naše fórum - můžete to napsat sem.
Pravidla fóra
Tato sekce má od 31/07/2013 nová pravidla, která naleznete zde.

Ako sa vám pozdáva návrh?

Nepáči sa mi.
2
4%
Som jednoznačne za, design je na omsi.cz zastaralý!
25
54%
Som za a viem v CSS robiť a som ochotný nový design spraviť.
2
4%
Návrh sa mi síce páči, ale na designe omsi.cz mi nezáleží.
1
2%
Aktuálny design sa mi páči, som s ním spokojný.
16
35%
 
Celkem hlasů : 46

Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod MarekZ » 22 dub 2014 20:47

Ako tak pozerám na ostatné weby a porovnávam si to s designom omsi.cz, tak ten design je na tom (podľa mňa) zastaralo. ;) Čo tak skúsiť pár luďom z fóra (kto by chcel a mal o to záujem) dať spraviť nový design, ktorý by bol pútavejší a nevyzeral by tak staro? Určite sa tu nájde pár šikovných ľudí, ktorí vedia robiť design webu v CSS (luky.pat, Sn0walker,..) a určite by mali záujem tento zastaralý design prerobiť.
Uživatelský avatar
MarekZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 lis 2011 18:21
Bydliště: Bratislava

Re: Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod wooderCZ » 22 dub 2014 20:59

Návrhy na vylepšení fóra
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod Rilian » 22 dub 2014 21:04

Těším se na ten zástup lidí, co to zadarmo udělají. Díky za snahu, ale tohle je prostě nad naše síly. :)
Rilian
Moderátor a redaktor
Moderátor a redaktor
 
Příspěvky: 1241
Registrován: 27 dub 2011 16:28
Bydliště: Zeleneč

Re: Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod MarekZ » 22 dub 2014 21:10

Rilian: Máš jedného šikovného webdesignéra priamo v týme redaktorov, ktorý si myslím, že by to kľudne zadarmo spravil (Sn0walker). ;) A taktiež si myslím, že by to luky v pohode spravil. ;)
Wooder: a kam inakam to mám napísať ako sem?
Uživatelský avatar
MarekZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 lis 2011 18:21
Bydliště: Bratislava

Re: Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod TAMBUS 3700 » 22 dub 2014 21:10

Jednoznačne som za. Idem písať len subjektívny názor a pohľad na stránku, ale podľa mňa by si zaslúžila lepšie sprehľadnenie sekcia "DOWNLOAD" a celkovo aj celá stránka, keďže už obsahuje aj neaktuálne informácie resp. už len pre OMSI 1. Napríklad tu: LINKY
Keď sa pozrieme na OMSI 2, tak mapa Berlína je už rozšírená o ďalšie linky a taktiež aj trasy. Toto ale je vec obsahu a nie designu, o ktorom je tento topic a preto len stručne spíšem čo by som aspoň ja vylepšil na vzhľade:
> určite by som zmenil mŕtve a hlavne nepútavé farby stránky, ktoré sú síce vo farbách loga OMSI, ale nerobia celkovo nejaký výrazný dojem+určite je nutná aj úprava "EDITORIÁLU"
> jednoznačne by som pridal aj možnosť vyhľadávania, napríklad už len z dôvodu repaintov, kde je 39 stránok a nebudem tráviť celý deň hľadaním jedného repaintu na CocaColu na MAN SD202 (Vyhľadávanie: [značka autobusu/názov repaintu+ďalšie filtre vyhľadávania])
> som JEDNOZNAČNE za zrušenie "NÁVŠTEVNEJ KNIHY" keďže tam väčšinou píšu len ľudia alá smoli11 s nekonečnými otázkami, ktoré (by mali mať) odpoveď v sekcií FAQ, ktorá samozrejme tiež nie je aktualizovaná
> do sekcie "NÁVODY A TUTORIÁLY" by som pridal všetky návody, ktoré sú obsiahnuté aj v zozname návodov v sekcii na fóre "NÁVODY A PORADNA" (len so súhlasom autora návodu)
> som za zrušenie sekcií "VIDEA" a "MAPY" keďže dnes je už youtube plný skvelých gameplayov a určite lepších než od Marcela Kuhnta
> pridanie HW nárokov pre OMSI 2
> zrušenie zoznamu "BÝVALÝ / NEAKTIVNÍ REDAKTOŘI" v sekcii "ADMIN TÝM", keďže nijakého návštevníka netrápi minulosť vášho týmu

Dúfam, že budete viacerí so mnou súhlasiť a lepšie sa presadí CZ/SK OMSI komunita aj vo svete :).

Ukážková stránka, ktorá je krásna už na prvý pohľad: OMSI-CHECK
Naposledy upravil TAMBUS 3700 dne 22 dub 2014 21:13, celkově upraveno 1
Môj PC:

Počítač |Intel Core i7-6700|16GB RAM|nVidia GTX960|1TB HDD|Bang&Olufsen audio
Uživatelský avatar
TAMBUS 3700
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 3017
Registrován: 15 dub 2013 16:00
Bydliště: Pressburg

Re: Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod wooderCZ » 22 dub 2014 21:12

A není třeba důležitější obsah než forma?
Obrázek
Uživatelský avatar
wooderCZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 4014
Registrován: 17 zář 2011 22:02
Bydliště: Opava

Re: Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod MarekZ » 22 dub 2014 21:13

Časť obsahu by som mierne pozmenil, ale nie je to určite takým "kameňom úrazu" ako design, obsah je podľa mňa celkom dobrý. ;)
Uživatelský avatar
MarekZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 lis 2011 18:21
Bydliště: Bratislava

Re: Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod viktor1 » 22 dub 2014 21:21

Jsem za ne, protože ten web nemusíme hned měnit, jenom protože to v zahraničí vypadá jinak - "líp". Zase svým způsobem je to originální a přehlednost je také dobrá, takže myslím, že stránka klidně může zůstat v takovém stavu jako je nyní. :)
viktor1
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2013 16:24
Bydliště: Hrušovany u Brna

Re: Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod Opavan99 » 22 dub 2014 21:22

Jsem za,avšak hlasoval jsem pro zachování.Myslel jsem,že se jedná o fórum. :oops:
Návod na podpis.: Potřebujete velké obrázky tak, aby se musely dlouho načítat. K tomu nějaký popis, třeba : Miluju tohle, tamto forever, přijďte se projet, prostě kravinu, která nikoho nezajímá. A ideálně tou nejsvětlejší barvou, ať to každý vidí. Hotovo.
Uživatelský avatar
Opavan99
Stálý člen
Stálý člen
 
Příspěvky: 2105
Registrován: 07 srp 2013 14:02

Re: Redesign OMSI.CZ

Příspěvekod Peterson » 22 dub 2014 21:24

Design stránky by nemal byť svieži a moderný, propagačná stránka hry by mala byť podobná tej hre, čiže skôr by bolo dobré dať omsi.cz taký starý, nemoderný design, keďže sa OMSI odohráva v 80.-90. rokoch. Samozrejme bez Fehlerov...
Uživatelský avatar
Peterson
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 5385
Registrován: 08 led 2013 16:35

Další

Zpět na Návrhy na vylepšení fóra

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků