TOPlist

Felsheim 1.0

Felsheim 1.0

Příspěvekod dwarf253 » 26 pro 2014 21:39

Na této fiktivní městské/meziměstské mapě jsem udělal jedno kolo na lince 7 a půl kola na expresní lince X1, takže to jsou spíš první dojmy. Ale musím říct, že se mi mapa zatím vážně líbí, linka 7 je parádní a člověk se při jízdě opravdu nenudí.

Felsheim je město zasazené do hor, takže i když mapa na první pohled vypadá jako ty ostatní německé, tedy na jedno brdo, dočkáte se pěkných scenérií, spousty kopců a pokud vyjedete za město, tak podle mého názoru jedné z nejhezčích map vůbec a to i díky skvělému a detailnímu zpracování. Třeba na zmiňované lince 7 se projedete historickou částí města, dostanete se na klikaté cesty v horách a také na dálnici. V mapě se nachází třeba i zoologická zahrada.

Linek je v první verzi celkem 8, z toho je jedna expresní a tři noční, takže určitě je z čeho vybírat. S délkou linek to vypadá na průměr 20-25 minut, 7čka tuším něco ke 40ti minutám (16km každopádně). Jízdní řády jsou stíhatelné v pohodě, někdy se čeká, někdy se jede o chvilku pozdě, takže ideální stav. Na výběr je také spousta ailistů, k mapě dostanete hofko, mapy, pdfka s návodem k instalaci nebo s kódy linek, nechybí taky spousta repaintů, takže tady není co vytknout. Snad jen, že chybí BUSE hof. Instalace je ale jednoduchá, žádné objekty mi nechyběly a jedinou chybu mi OMSI vyhazovalo při prodeji lístků a hra se pak zasekla, ale nestahoval jsem všechno, co je napsané v návodu, tak to možná bylo tím.

Zastavím se ale u AI dopravy, protože ta se prostě dobře nechová a mapu to dost kazí. Semafory jsou v pohodě, ale dojet na nějakou křižovatku bez nich, můžete jen hádat, kdo pojede první. Dávají vám přednost někdy hodně nesmyslně, někdy vám zase vjedou do cesty. A ani na dálnici to nebylo zrovna ono, protože zase nechybí náhlá změna pruhu, na kterou se nedá reagovat a na můj vkus i docela pomalá jízda. Co bych ještě zlepšil je asi nastavení vystupujících cestujících na konečné, protože na celé trase linky 7 zpátky do Felsheimu nevystupoval po cestě vůbec nikdo a až na autobusáku vylezlo odhadem 100 lidí. Jo a kvůli tomu zpracování to pro někoho asi bude celkem náročné, ale Ježíšek byl bohatý, jak jsem se díval, tak to snad už nebude takový problém :D

Závěrem ale mapu doporučuji, určitě je co fotit do galerie :twisted: Hlavně se však člověk při jízdě nenudí a na některých místech mapa vyzkouší jeho schopnosti. A hodnocení... takových 12% dolů za AI, 2% za ty cestující a 1% za málo originálních... no vlastně žádné originální objekty a spliny :D

85%
dwarf253
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1123
Registrován: 07 črc 2011 14:00

Re: Felsheim 1.0

Příspěvekod dejvk » 27 pro 2014 16:34

Já s AI problém nemám, stačí respektovat to, že na většině křižovatek v mapě platí přednost zprava a rázem to vše dostane logiku. Naopak na některých T-křižovatkách s předností zprava auta pouští autobusy v přímém směru, což je fajn. Víc mě štve naprostá poddimenzovanost hlavního autobusáku a centrum města s absurdním počtem bumlíků.
Uživatelský avatar
dejvk
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1088
Registrován: 10 pro 2011 20:51

Re: Felsheim 1.0

Příspěvekod MarekZ » 05 led 2015 01:13

Len také rýchle zhrnutie, prešiel som si linku 7 a X1 s mojim Citarom G - parádna jazda. :)

+ prostredie a jeho spracovanie
+ rozmanitosť terénu
+ linky majú dobre vypočítaný CP, takisto sú tam nejaké prejazdy (minimálne 7 s X1)
+ množstvo liniek
+ HW náročnosť


+/- k mape nie je priložené BUSE .hof, no dá sa veľmi ľahko spraviť

- chybná navigačná šípka na linke 7, namiesto toho aby ukazovala doprava ukazuje rovno, teda do kríkov :D (a kto trochu rozmýšla, pozrie sa na smerové tabule pre autá a určite sa nestratí :))
- autá na dialnici idú cca 75 - 80km/h (predpísaná rýchlosť podla značiek je 120km/h)


Jedná sa o mapu mierne náročnejšiu na skúsenosti s volantom. :)

Mapa ma celkom prekvapila a zaradila sa po Winsenburgu, Štetíne a Dolných Kouniciach do mojich najoblúbenejších máp. ;) Za mňa jednoznačne 100% a mapu vám musím len a len vrelo odporúčať.

//Kto by mapu nevedel nájsť, dá sa stiahnuť tu: http://www.omsi-dobel.de/felsheim/. ;)
Naposledy upravil MarekZ dne 05 led 2015 16:32, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
MarekZ
Zasloužilý tvůrce addonů
Zasloužilý tvůrce addonů
 
Příspěvky: 1977
Registrován: 03 lis 2011 18:21
Bydliště: Bratislava

Re: Felsheim 1.0

Příspěvekod Jaškin » 05 led 2015 16:21

Dlouho jsem uvažoval, zda tuhle mapu stáhnout. Myslím si však, že jsem udělal dobře! :) Zde je mé hodnocení:


+ Zpracované prostředí
+ Rozmanitost terénu
+ Serpentíny
+ Hlášení
+ Repainty tamní společnosti
+ HW nenáročnost
+ Stíhatelný JŘ
+ Snadná a bezproblémová instalace


- Chování AI
- AI se na některých určitých místech objeví na silnici



Suma sumárum, mapa mě hodně nadchla a proto si zaslouží krásných 98%. 8-)
"Money can buy many things, even power..."
Jaškin
Vytrvalý člen
Vytrvalý člen
 
Příspěvky: 4739
Registrován: 08 bře 2013 13:02
Bydliště: In da pub


Zpět na Mapy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník