TOPlist

[OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Prezentace map a výtvorů v editoru
Pravidla fóra
Nové téma založte až s prvními obrázky z mapy.
Obrázky musí ukazovat pokročilý stupeň vývoje mapy.

Seznam chybějících objektů nebo splin uzavírejte do tagu CODE.

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod Karosak951 » 02 dub 2018 23:16

Rilian píše:Chtěl bych vás všechny ubezpečit, že stanovování jízdních dob mezi zastávkami jsme se věnovali a brali jsme v potaz i čas cca 20 sekund na odbavení v každé zastávce, tímto bych se tedy chtěl ohradit proti tvrzení, že jsme to počítali bez cestujících nebo zastavování v zastávkách, to mi nepřijde jako fér konstatování.

Já osobně nemám rád příliš dlouhé jízdní doby, vyčkávání na každé zastávce, jízda přesně na čas mi přijde dost nereálná, ale mým záměrem nebylo ani vytvořit nějakou závodní dráhu, to určitě ne. Je taky pravda, že někde jsou stanoveny delší doby na srovnání případného zpoždění, které ale nemají sloužit k tomu, abyste tam minutu stáli, spíš dorovnávají ty předchozí úseky, kde to vyšlo třeba na minutu a půl.

Dovedu si představit úseky s delší jízdní dobou, problém je ale v tom, že po takové úpravě by bylo třeba upravit kompletně všechny jízdní řády v editoru + by přestaly platit vozové jízdní řády. Pokud chcete být konstruktivně kritičtí, napište úseky, kde je dle vašeho názoru jízdní doba nevyhovující. Pokud uvidím, že se nějaké úseky opakují, promyslím to a až bych měl víc času (v horizontu letních prázdnin), mohl bych to kompletně upravit.


Ze začátku jsem také měl pocit, že jsou jízdní doby krátké, ale po pár kolech už si to nemyslím. Je třeba pouze dohánět čas tam, kde je to reálně možné. Pokud jste schopní (jak píšete) letět přes ty retardéry 65 km/h, jste s prominutím hovada. Já retardéry za žlíbkem projíždím 5-15 km/h, u DPS a SOŠ taky tak podobně a nemám se zpožděním větší problémy ;). Takže za mě bych jízdní doby nechal.
Rozměry vládnou světu!
Uživatelský avatar
Karosak951
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1056
Registrován: 07 lis 2012 19:57

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod profond » 03 dub 2018 13:41

Prosím o pomoc, konečně jsem zprovoznil hlášení, nicméně se mi děje to, že pokud jedu linkou 3 z autobusového nádraží, tak to hlásí k Penny marketu a pak dlouho nic a po zastávce Cíglerova to hlásí jako bych jel zpátky směr autobusové nádraží. Poradí mi někdo, jak co nastavit, aby to fungovalo tak jak má? Taky nemohu jet s busem Solaris, nebˇot se mi nechce zapnout IBIS. Ukoušel jsem i dle rady nainstalovat si bus JELCZ - 125M, ale neúspěšně. Díky moc :)
profond
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrován: 09 bře 2014 20:28

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod johny_s » 03 dub 2018 15:02

Mně přijdou ty doby mezi zastávkami dost dobré. Dle mého i záleží s jakým jedu busem, resp zda má zastávkovou brzdu. Když ji bus má, tak se musí prostě čekat. Kdežto u busů bez téhle brzdy, tak prostě dám zavřít a už se rozjíždím. Přecejenom ten rozdíl mezi rozjezdem může být i 5s do toho sem tam červené a nejen to a to se postupně nasbírá.
Geronimo
Uživatelský avatar
johny_s
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 539
Registrován: 06 črc 2013 01:40
Bydliště: Praha

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod martinczech » 03 dub 2018 15:31

profond píše:Prosím o pomoc, konečně jsem zprovoznil hlášení, nicméně se mi děje to, že pokud jedu linkou 3 z autobusového nádraží, tak to hlásí k Penny marketu a pak dlouho nic a po zastávce Cíglerova to hlásí jako bych jel zpátky směr autobusové nádraží. Poradí mi někdo, jak co nastavit, aby to fungovalo tak jak má?

Co to je za bus?
Uživatelský avatar
martinczech
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 404
Registrován: 09 říj 2017 21:37
Bydliště: Doma!

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod profond » 03 dub 2018 17:59

Co to je za bus?[/quote]


Je to Irisbus/Karosa B951E
profond
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrován: 09 bře 2014 20:28

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod martasknol4 » 03 dub 2018 19:06

Mačkáš na IBISu 0 (nulu) místo Q?
martasknol4
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 786
Registrován: 17 srp 2016 11:37

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod Tita » 03 dub 2018 22:22

Jinak ještě co se týče jízdních dob, hodně podle mě záleží, jaký bus řídíte. Třeba taková B951E má pořádný odpich, stanicování s ní netrvá dlouho (rychle se zavírají dveře, lidi nastupují celkem smysluplně, atd.) a přijde mi, že kaštani v ní lépe snášejí i zatáčení ve vyšších rychlostech. Dneska jsem s ní zkoušel dlouhou linku 3/6 a od Žlíbku k nádraží jsem měl zpoždění tak 0,5 - 1 minutu a nejpozději u Penny marketu jsem už musel čekat do času. Zatímco u B961 na tom samém úseku naberu klidně 2 - 3 minuty zpoždění, protože není tak svižná a špatně brzdí, takže je potřeba zpomalovat hooodně dopředu. Takže tu prostě dost možná jenom srovnáváte nesrovnatelné a jízdní doby jsou zkrátka ok pro některé busy, ale pro jiné jsou příliš krátké. Je s tím holt potřeba počítat při výběru busu.

Jinak dle billboardu mezi AN a Olomouckou dnes mají dva tvůrci mapy narozeniny, tak přeju všechno nejlepší :D
Tita
Diskutující člen
Diskutující člen
 
Příspěvky: 210
Registrován: 01 črc 2011 22:11

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod jozef1479 » 04 dub 2018 09:04

Ono tých faktorov je mnoho , určite ako Tita spomenul - autobus , na tom veľa záleží . Obyčajným krátkym mercedesom to šlo alebo aj s Karosou no kĺbaky hold ťažší však :D , záleží to ako aj vychytite dopravu , semafor stačí jednu červenú niekde chytiť a uz to nabieha , alebo keď čakáte kým dá auto pred vami prednosť inému a ide 10 aut :? nedá sa to presne určiť , hold treba držať plyn kde to dá a ale ani to nie je zárukou že nebudete meškať , obzvlášť točiť sa s klbom od námestia okolo toho tzv. Berlínskeho múru :) zákruta o 90 stupňov nech akokoľvek chcem i tak sa výročím tak na 2x a potom trafím tie auta ktoré stoja buď pri pätníku alebo pri múre no hold od námestia z môjho pohladu najhorší úsek na manévrovanie
jozef1479
Rozkoukaný člen
Rozkoukaný člen
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 bře 2014 20:37

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod profond » 04 dub 2018 14:21

Prosím o pomoc, konečně jsem zprovoznil hlášení, nicméně se mi děje to, že pokud jedu linkou 3 z autobusového nádraží, tak to hlásí k Penny marketu a pak dlouho nic a po zastávce Cíglerova to hlásí jako bych jel zpátky směr autobusové nádraží. Poradí mi někdo, jak co nastavit, aby to fungovalo tak jak má? Taky nemohu jet s busem Solaris, nebˇot se mi nechce zapnout IBIS. Ukoušel jsem i dle rady nainstalovat si bus JELCZ - 125M, ale neúspěšně. Díky moc :)
profond
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrován: 09 bře 2014 20:28

Re: [OMSI 2] Kojetice 2 (patch 2.2 z 25. 3. 2018)

Příspěvekod smoli11 » 04 dub 2018 14:30

Tita píše:Jinak ještě co se týče jízdních dob, hodně podle mě záleží, jaký bus řídíte. Třeba taková B951E má pořádný odpich, stanicování s ní netrvá dlouho (rychle se zavírají dveře, lidi nastupují celkem smysluplně, atd.) a přijde mi, že kaštani v ní lépe snášejí i zatáčení ve vyšších rychlostech. Dneska jsem s ní zkoušel dlouhou linku 3/6 a od Žlíbku k nádraží jsem měl zpoždění tak 0,5 - 1 minutu a nejpozději u Penny marketu jsem už musel čekat do času. Zatímco u B961 na tom samém úseku naberu klidně 2 - 3 minuty zpoždění, protože není tak svižná a špatně brzdí, takže je potřeba zpomalovat hooodně dopředu. Takže tu prostě dost možná jenom srovnáváte nesrovnatelné a jízdní doby jsou zkrátka ok pro některé busy, ale pro jiné jsou příliš krátké. Je s tím holt potřeba počítat při výběru busu.

Jinak dle billboardu mezi AN a Olomouckou dnes mají dva tvůrci mapy narozeniny, tak přeju všechno nejlepší :D

Hele když máš úpravu na brzdy na B961 tak se s ní jezdí skvěle.

profond píše:Prosím o pomoc, konečně jsem zprovoznil hlášení, nicméně se mi děje to, že pokud jedu linkou 3 z autobusového nádraží, tak to hlásí k Penny marketu a pak dlouho nic a po zastávce Cíglerova to hlásí jako bych jel zpátky směr autobusové nádraží. Poradí mi někdo, jak co nastavit, aby to fungovalo tak jak má? Taky nemohu jet s busem Solaris, nebˇot se mi nechce zapnout IBIS. Ukoušel jsem i dle rady nainstalovat si bus JELCZ - 125M, ale neúspěšně. Díky moc :)

Stahoval si poslední verzi s tou M185M?
Obrázek
Uživatelský avatar
smoli11
Pokročilý člen
Pokročilý člen
 
Příspěvky: 1207
Registrován: 04 srp 2013 16:04
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Mapy a editor

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků